De decembermaand brengt gezelligheid, maar helaas ook vuurwerkoverlast met zich mee. Onze boa’s en de politie werken samen om overlast en criminaliteit te bestrijden. Toch kunnen ze niet overal tegelijk zijn. Daarom roepen we de hulp van inwoners in. Ziet u vuurwerkoverlast of een verdachte situatie? Meld dit direct!
Een groot deel van de aanpak van overlast en criminaliteit begint met meldingen van inwoners. Ongeveer 50 procent van alle meldingen komt van alerte buurtbewoners. Samen met uw hulp zorgen boa’s en de politie ervoor dat overlastplegers minder rotzooi kunnen trappen. Uw veiligheid staat altijd voorop. Grijp niet zelf in, maar bel bij een verdachte situatie of overlast direct het juiste nummer.
Melden
We begrijpen dat het soms lastig is om te bepalen wanneer u iets moet melden. Twijfel niet! Als u iets niet vertrouwt, is het meestal terecht. Ziet u vandalisme door vuurwerk, zoals een kapotte prullenbak? Of personen die vuurwerk afsteken buiten de toegestane tijden van 31 december 18.00 uur tot 1 januari 2.00 uur? Geef dit dan door aan de gemeente via www.barendrecht.nl/melding-maken. Bij spoed, zoals brandstichting met vuurwerk of personen die vuurwerk gooien naar dieren, mensen of voertuigen belt u de politie via 112. Gaat het om een niet-spoedeisende melding? Neem dan contact op via 0900-8844.
Informatie
Als u een melding doet, probeer dan zoveel mogelijk informatie door te geven, zoals een beschrijving van de personen (geslacht, kleding, haarkleur, schatting van de leeftijd). Ook de locatie en tijd van de gebeurtenis is belangrijk en of er eventueel een voertuig bij is betrokken (kleur, merk, kenteken, richting waarin het vertrok).
Door: Afdeling communicatie gemeente Barendrecht